HAKKIMIZDA

Metgün İnşaat


1986 yılında kurulan MET-GÜN İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. ulaşım, altyapı, enerji, üretim ve turizm sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Met-Gün, özellikle ulaşım projelerinde büyük ölçekli taahhüt işlerini başarıyla tamamlayarak Türk müteahhitlik sektörünün dünyaca kabul edilmiş başarısına ortak olmuştur. Değişen teknolojik gelişmelere ve yükselen yeni pazarlara hızla uyum sağlayarak, yeni sektörlerde var olmak amacıyla kurduğu firmalarıyla ülkemize üstün hizmetler vermeye devam etmektedir.

Başkanın Mesajı


Met-Gün Grubu olarak 1986 yılından bu yana inşaat sektöründeyiz. Her geçen gün kendimizi yenileyip, yeni alanlarda da hizmet vermeyi ve gelişmeyi ön planda tuttuk. Met-Gün, genç dinamikleri ile birlikte iş yaşamında 35 yıllık birikime sahiptir. Her yıl gelişme portföyümüzde yeni iş alanları oluşturduk. Her yeni projede, daha heyecanlı bir yapılanmayla kendimizi hazırlamakta ve çalışmaktayız. Mevcut alt yapı, üst yapı, viyadük ve köprü işlerimizin yanı sıra Enerji ve Turizm alanlarındaki atılımlarımız, ayrıca Metro ve hafif raylı sistemlerdeki çalışmalarımız bunlardan birkaç örnektir.

Bünyemizdeki çalışanlarımız ve makine parkımız, yeni atılım projelerimiz için yapacağımız ilavelerle birlikte, müteahhitlik sektöründe yeni pazarlara hızla uyum sağlayacak, yeni sektörlerde de çalışabilecek düzeye gelmiş bulunmaktadır. Yeni girişimlerdeki yatırımlarımızı daha büyük başarılarla arttırmaya devam edeceğiz.

Önümüzdeki dönemde kurumsal değerlerimizden, misyon ve vizyonumuzdan ödün vermeden, Türkiye ekonomisinin daha güçlü olmasına katkı sağlamak en büyük arzumuzdur.

Misyonumuz


Uzman personelimiz ve geniş makine parkımızla yüklendiğimiz projelerin, iç ve dış müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, kaliteli ve zamanında bitirilmesidir.


Vizyonumuz


Gerçekleştirdiğimiz tüm projelerin olumlu referanslarını arkamıza alarak, yurt içinde ve dışında, İnşaat, Enerji, Turizm ve Üretim sektörlerinde yeni, nitelikli taahhütleri yüklenmek ve şirket dinamizmini koruyarak, sektör koşullarından bağımsız büyük ve kalıcı bir firma olmaktır.

Kalite Politikası


Kaliteli ve zamanında iş bitirmeyi ilke edinen Met-Gün Grup, Şirketlerinin üstlendiği tüm Projeleri, iç ve dış müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran hizmet anlayışı ile tamamlamaktadır.

Uluslararası anlamda kabul edilen Kalite Yönetim, Çevre Yönetim, İş Sağlığı ve Güvenliği Standartlarına uygun olarak yürüttüğü ve sürekli geliştirdiği tüm faaliyetlerinde;  etik değerlere saygı, çalışanlarına adil ve saygılı davranış, uzman bilgi birikimi ve rekabetçi yapısı ile sunduğu hizmetlerdeki profesyonellik yer almaktadır.

  • KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ : Met-Gün Grup Şirketlerinin Kalite Yönetim Sistemi, UKAS’ın (İngiliz Akreditasyon Servisi) ve aynı zamanda TÜRKAK’ın (Türk Akreditasyon Kurumu) akredite ettiği AJA9000 Belgelendirme Ltd. Şti. (şimdiki unvanı Alcumus ISOQAR) firması tarafından EN ISO 9001:2015 sertifikası ile belgelendirilmiştir. Ayrıntı için tıklayınız.
  • ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ : Met-Gün Grup Şirketlerinin Kalite Yönetim Sistemi, UKAS’ın (İngiliz Akreditasyon Servisi) ve aynı zamanda TÜRKAK’ın (Türk Akreditasyon Kurumu) akredite ettiği AJA9000 Belgelendirme Ltd. Şti. (şimdiki unvanı Alcumus ISOQAR) firması tarafından EN ISO 14001:2015 sertifikası ile belgelendirilmiştir. Ayrıntı için tıklayınız.
  • İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ : Met-Gün’ün İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, AJA9000 Belgelendirme Ltd. Şti. (şimdiki unvanı Alcumus ISOQAR) firması tarafından OHSAS 18001:2007 sertifikası ile belgelendirilmiştir. Ayrıntı için tıklayınız.